kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Kredi Notu, Kredi Faizini etkiler mi?

Kredi notu, Bankacılık kanununa göre kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu tarafından finansal yaşamdaki izleriniz takip edilerek hesaplanır. İzlenen finansal yaşamdaki kredi kullanma, ödeme düzeniniz gibi izleriniz 3 yıl süreyle KKB bünyesinde saklanır. Ve tüm bu bilgiler çeşitli hesaplama teknikleriyle KKB kredi notunuza etki eder. Burada bilinmesi gereken, KKB’nin yetki ve etkisinin bu noktaya kadar olduğudur. Bu noktadan sonrasını bankalar kendi kriterlerine göre yürütürler. Yani ihtiyacınız olan krediyi alabilmek ve bu kredi notu kredi faizini etkiler mi sorusunun cevabı her bankada değişiklik gösterebilmektedir.
 

Kredi notu, kredi faizini etkiler mi? HSBC’de etkiliyor


HSBC Bankası, KKB tarafından belirlenen Findeks kredi notu da denen göre faizlerin değiştiği bir ihtiyaç kredi kampanyası yürütüyor. Düşük kredi notu için ihtiyaç kredisi kampanyası, Yüksek kredi notu için ihtiyaç kredisi kampanyası ve orta kredi notu için ihtiyaç kredisi kampanyası adı verilen bu kampanyaya göre her kredi notu için farklı bir kredi faiz oranı öngörülüyor.
 

KKB kredi notu kaç olursa düşük sayılıyor


HSBC Bankası tarafından internet sitesinde yer alan kredi notuna göre ihtiyaç kredisi kampanyası ayrıntılarında, KKB tarafından belirlenen kredi notunun 1.200 ve altında olması durumunda, bu notun düşük olarak kabul edileceği açıklanıyor. 1.201 – 1.649 aradında kredi notuna sahip olanlar, orta kredi notu almış sayılıyor. Eğer KKB kredi notu 1.650 puanın üzerindeyse de, bu not, HSBC tarafından yüksek kredi notu olarak değerlendirilmektedir.
 

Eniyikredi.com ekibi tarafından oluşturulmuş pratik ihtiyaç kredisi hesaplama linklerinden faydalanarak, kredi notu kredi faizini etkiler mi sorusuna ve en uygun ihtiyaç kredisini hangi banka veriyor sorusuna yanıtlar almaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz 


Bankalar

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank     Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası              HSBC Bank     Halkbank    Burgan Bank           TEB                   Bank Pozitif

Şekerbank              Akbank 


Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.