kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Kredi borcu transferi nedir?

Kredi borcu transferi nedir? Kredi borcu transferi, Farklı bankalara olan kredi kartı veya kredi borçlarınızı tek bir bankada yapılandırmanızı sağlayan bir ihtiyaç kredisi ürünüdür. Kredi borç transferi sayesinde, çeşitli finansal kuruluşlara ve bankalara dağılmış olan borçlarınızın tamamını kapatabilirsiniz. Tüm kapattığınız borçlarıysa sadece bir bankaya borçlanırsınız. Böylece dağınık borçlanma yapınızı toparlar, bir bankayla muhatap olmaya başlarsınız.

Kredi borcu transferi ile hangi borçları transfer edebilirsiniz?

Kredi borcu transferi ile transfer edebileceğiniz borçlar genel olarak, sizi kısa vadede rahatlatacak kredi ürünlerini kapsar. Bu işlem kapsamında, diğer bankalardan kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredisi borç transferi, taşıt kredisi borç transferi ve sahip olduğunuz kredi kartı borcu transferi genel olarak bankalarca desteklenmektedir. Ayrıca, refinansman kredisi olarak da adlandırılan, konut kredisi borç transferi işlemi de, bir bankada diğer bankaya taşıyabileceğiniz borçlarınız arasında yer alır.


Kredi borcu transferi ile hangi borçları transfer edemezsiniz?


Kredi borcu transferi ile maalesef her kredi borcunu transfer etmeniz mümkün değildir. Bireysel kredi ürünleri arasında tam olarak yer almayan kredili mevduat hesaplarında bulunan borçlarınız, başka bir bankaya taşımanız genel olarak desteklenmemektedir. Fakat her bankanın uyguladığı farklı politika olduğu için, bu durum değişiklik gösterebilir. Kredili mevduat hesabındaki borcu sıfırlamak için her ne kadar, borç transferi işlemini kullanamasanız da, ayrıca bir ihtiyaç kredisi ürünü bulmanız, hatta kampanyalı kredi dönemlerinden avantajlı bir kredi yakalamanız mümkün olabilir. Kredi borcu transferiyle, taşıyamayacağınız bir borç da, aynı bankada olan borçlarınızdır.


Kredi borcu transferi ile tüm borcu kapatmak zorunda değilsiniz.


Kredi borcu transferi ile tüm kredi borçlarınızı kapatmak zorunda değilsiniz. Bu kredi transfer işlemi, kredi borçlarının tamamı için gerçekleştirilebileceği gibi, toplam borçlarınızın bir kısmı için de uygulanabilir. Toplam kredi borçlarınızdan daha fazla transfer edebilmeniz de elbette mümkün değil.


Kredi borcu transferi ile borçlarınızı transfer etmek için ne yapmalısınız?


Daha evvel kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi ürünlere ait borçlarınızı başka bir bankaya transfer işleminden, diğer bankalara ve finansal, mali kurumlara olan borçlarınızın ödeme planları ile birlikte bu borçları transfer etmek istediğiniz bankaya başvurarak faydalanabilirsiniz. Bu borç transfer işlemini gerçekleştirdiğinzde, kredi kartı ya da kredi borçlarınızın hepsi, borçlarınızı transfer ettiğiniz banka tarafından kapatılır ve sizin tüm o borçları eşit taksitler halinde bir yere ödemenize olanak sağlanır.

 Krediyi kullanmış olduğunuz dönem ile içinde bulunduğunuz dönemdeki olumlu faiz farklarından faydalanmak için kredi borç transferi yapabilirsiniz. Bu kredi, başvuru koşulları bakımından ihtiyaç kredilerinden farklılık göstermemektedir. Her koşulda kredi geçmişiniz ile ilgili Findeks Kredi notunuzun yani KKB Notu'nuzun bankaların olumlu değerlendirebileceği sınırlar içinde olması gerekir. Yani ödeme performanslarındaki düzensizlik KKB sicillerine yansımış kimseler için de ihtiyaç kredisi kullandırım koşulları geçerlidir. Findeks Kredi Notunuz isterseniz buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Borç transferi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar arasında, borç transferini yapacağınız bankanın sizden talep edeceği dosya ve diğer adlar altındaki masraflar yer almaktadır. BDDK tarafından son alınan kararla birlikte, bankaların dosya masrafı için aldıkları toplam tutar, kredi anaparasının binde 5’ini geçemiyor. Fakat yine de, komisyon başlığı altında alınan kredi masrafları alınmaya devam edilebiliyor.

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.