kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Konut kredisi ve mortgage arasındaki farklar

Konut kredisi, konutun ipotekle banka tarafından teminat alınması yöntemiyle kullandırımı gerçekleştirilen ve konut alımları için kullanılan bir kredi türüdür. Konut kredisi ile Mortgage’ı ayıran ilk özellik faizdir. Şöyleki konut kreşinde tek ve sabit bir oran sözkonusu iken, mortgage’da sabit ve değişken olmak üzere iki tip faiz vardır. Konut kredisi tüketicisi yıllar itibari ile gelir gider seviyesine bakarak bunu kendi avantajına olacak şekilde seçebilir. İkinci bir ayrım ise mortgage’ın uzun vadelerindedir.

Konut kredisi mortgage arasındaki farklar : Vade farkı

30 yıla kadar vade ile kredi kullanarak ev sahip olmanızı sağlar. Diğer bir ayırım ise taksit geri ödemelerinin düzeni ile ilgilidir. Konut kredisinde kredi taksitlerinin ödenmesi aksatıldığında telefi hakkınız bulunmakla birlikte; mortgage’da bankanın sizin o ana kadarki taksitlerinizi size geri ödeyerek konutu satışa çıkarma hakkı vardır.

Konut kredisi mortgage arasındaki farklar : Masraflar

Satın alınacak konut için konut kredisi kullandırım bedelleri açısından mukayese edildiğinde ise; konut kredisinde de, mortgage’da da evin en fazla %80’lik bir bedeline kadar kredi kullandırılmaktadır. Ama bazı bankaların, normalin üste faizlerle konut bedelinin tamamına kredi kullandırdıkları ürünleri de mevcuttur. Her iki konut finansmanı türünde de ipotek mecburidir ve son taksiti ödeyene kadar bu ipotek kaldırılamaz.

Konut kredisi ve mortgage arasındaki farklar

Sonuç olarak kredi kullanmayı düşünen kişinin doğru evi seçtiği gibi, doğru faiz oranı ve bankayı seçmesi çok önemlidir. Avantajlı faiz oranları, vadeden vadeye ve aynı şekilde bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. 60 ayda çok uygun faizler sunan bir banka 120 ayda bu uygun avantajını başka bir bankaya devredebilir. Biz eniyikredi.com olarak sizin istediğiniz vadelerdeki banka faiz oranlarını karşılaştırarak doğru faiz ve vade bileşimini yakalamanıza yardım etmeye çalışıyoruz. 

Konut kredisi faiz oranlarını sistemimizde karşılaştırabileceğiniz Bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank      Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank      Burgan Bank           TEB    BankPozitif         Şekerbank               Akbank


Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.