kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar, bu şekilde kredi vermelerini genel olarak, Findeks kredi notu ya da KKB notunu puanlayan sisteme borçludurlar. Bu Findeks puanlama sistemi, finansal sistemde daha evvel gerçekleştirilen işlemleri takip ederek kredi tüketicileri hakkında, başta düzenli ödeme alışkanlıklarını dikkate alınarak bir puanlama yapar. 1 ile 1900 arasındaki bir puanla değerlenen bireysel kredi kullancısına yeni kredi kullandırım sürecinde banka, sahip olduğu puana bakarak bu kredi kullandırma kararını verir. Yani bireysel kredi kullanmış olan kişilerin Findeks notu, aynı zamanda onların banka nezdindeki güvenilirliklerini belirleyen bir değerdir. Bu değer de, kefilsiz kredi veren bankalar için oldukça önem taşımaktadır.

Kefilsiz kredi veren bankalar için Findeks puanı ne kadar önemli?

Kefilsiz kredi veren bankalar, kredi kullandırma kararlarını verirken belirli adımlar izlerler. Bu adımlar banka şubesinden başlayıp genel müdürlüğe kadar uzanabilir. Bu süreç, kredi kullanmak isteyen kişinin kredi puanıyla yani Findeks kredi notu ile doğrudan ilgilidir. Kredi notu yüksek bir başvuru sahibinin, başvurduğu krediyi kefile ihtiyaç duymadan hesabında görmesi yarım günden daha kısa sürebilir. Böyle bir banka müşterisi için banka kefil şartı yüksek ihtimalle aramayacaktır. Fakat kredi puanı ya da KKB Notu düşük olan bir kredi başvuru sahibi için sistem bu kadar hızlı bir şekilde işlemeyebilir. Düşük Findeks notunun söz konusu olduğu bir kredi dosyasında banka, kendi parasını güvence altına alabilmek için kefalet ya da teminat isteyebilir. Bu durumda kefilsiz kredi alabilmek, düşük kredi notuna sahip biri için maalesef zor bir ihtimaldir.

Hangi bankalar kefilsiz krediyi daha kolay veriyor?

Kefilsiz kredi vermek açısından banka politikaları değişiklik gösterir. Örneğin Ziraat Bankası gibi yoğun bir bürokrasiyle işleyen bankalar için kefilsiz kredi kullandırma kararı çok daha zor alınırken, Bankpozitif gibi bazı bankalar yetersiz gibi görünen kredi notuna sahip olan kişilere belirli şartlar altında kefalete ihtiyaç duymadan kredi sağlayabilirler. 

Bir bankanın kefile ihtiyaç duymadan kredi vermesini etkileyen bir faktör de, kuşkusuz, talep edilen kredinin miktarıdır. Burada da, kredi notu ve talep edilen kredi arasında doğru yönlü bir ilişki vardır. Yani kredi notu yüksek bir kimse için, 10000 TL kredi talep ettiğinde herhangi bir kefil ya da teminat büyük bir olasılıkla istenmeyecektir. Daha düşük Findeks kredi puanına sahip olan biri için kefalet belki mümkün olabilecektir. Diğer yandan, daha düşük kredi notuna sahip kimse, 10000 TL yerine belki 5000 TL tutarlı krediyi kefalete gerek kalmadan hesabında görebilecektir. Sözün özü, kefilsiz kredi veren bankalar, bu kararlarını findeks notuna ve talep edilen kredi tutarında göre değiştirebilirler. Hatta bu konudaki hassasiyet bankadan bankaya da değişiklik gösterebilir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Hızlı ve kefilsiz kredi kullanmak için ne yapılabilir?

Hızlı ve kefilsiz kredi kullanmak için ilk olarak, ücretsiz olarak Findeks kredi notunuzu öğrenip bankaların size karşı tutumunu aşağı yukarı tahmin eder konuma gelmenizde fayda var. Dilerseniz kredi notunuzu buradan öğrenebilirsiniz. Diğer bir adım olarak bankaları çabuk kredi verebilmek adına geliştirdikleri cepten kredi onayı sistemini kullanmak olabilir.  Çabuk kredi veren bankalar bu sistemi kullanarak müşterilerine 5 Dakikada kredi başvurusu ön değerlendirmesi yapabilmektedir. Bu değerlendirmeden olumlu yanıt almanız kefilsiz kredi kullanmaya bir adım daha yaklaşmanız anlamındadır. Ama yapılan ikinci değerlendirmeyle, bankaları kefil isteğinde bulunmalarına da uygulamada rastlanmaktadır.

Aşağıdaki linkler hızlı kredi hesaplaması yapmanızda size yardımcı olabilirler.

Sistemimizde bulabileceğiniz bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank      Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank      Burgan Bank           TEB       Bank Pozitif  

Şekerbank                 Akbank 

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.