kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Kampanyalı Kredi Karşılaştırma

Kampanyalı kredi karşılaştırma yapmadan kredi başvurusu yapmak, hali hazırda var olan bazı daha uygun kampanyalı kredi kampanyaları faiz oranlarından yararlanamayacağınız anlamını taşıyabilir. Özellikle yılbaşı ve bayram dönemlerinde artan kredi kampanyalarını takip edebilmek oldukça güçleşiyor. TV’deki reklam kampanyaları, sıklıkla uğradığınız internet sitelerindeki banner alanları ya da işe gidiş – eve dönüş yolunuzdaki ilan panoları her bir yönden bize kampanyalı kredi ürünlerini tanıtma gayretiyle gözümüze gözümüze girerler.

Kampanyalı kredi karşılaştırma ve uygun kredi kampanyasını bulma


Türkiye finans piyasasında faaliyet gösteren kredi verebilen kurumlar, dönem dönem kampanyalı kredi ürünleri oluşturarak talebi canlandırmaya, korları bir karıştırıp ateşi harlamaya, çalışırlar. Böyle dönemlerde kampanyalı kredi karşılaştırması yapmak, kredi tüketicileri açısından akılcı bir davranış olacaktır. Bunun sebebi, bankaların belirledikleri kredi verme politikalarına göre ,aynı koşulları taşıyor olmasına rağmen, sağladıkları kredi şartlarının kişiden kişiye değişiyor olmasıdır. 

Findeks notuna göre kredi faizi değişmesi


Kampanyalı kredi karşılaştırma işleminde farklı kredi faiz oranı ile karşılaşılmasındaki en etkin faktörlerin başında Findeks kredi notu ya da eski adıyla Kredi Kayıt Bürosu Kredi notu gelmektedir. Finansal geçmişinizi 5 yıl geriye dönük olarak kaydedip saklayan Findeks sistemi tarafından finansal davranışlara verilen not, bankaların kredi vermeye karar verdiğinde girecekleri riski ortaya koymaktadır. Daha evvel kullanmış olan her türlü kredi ve bu kredilere ait taksitlerin vadelerinde ödenip ödenmeme durumu bankalar tarafından Kredi Kayıt Bürosuna bildirilerek kredi kullancısının siciline işlenir. Aynı şekilde kerdi kartı kullanım alışkanlıkları ve aylık gelen ekstredeki borcun tamamını ödenmesi ya da asgari tutarın ödenmesi durumu da sicile işlenen diğer finansal faaliyetler arasında yer alır.

Üstte değindiğimiz gibi, Findeks kredi notuna göre bankaların riski belirlenir. Bu durum da, kampanyalı kredi faiz oranının kişisel bazda değişebilmesine ya da o kampanyalı kredi ürününden hiç faydalanamamaya neden olabilir. Bu sebeple mutlaka, kampanyalı kredi karşılaştırması ile bulduğunuz uygun kredi ürünü için bankanın ilgili SMS kanalından (varsa) ön onay alınması beklenmeyen durumların oluşmasının önüne geçecektir. 

Kişisel özelliklere göre kampanyalı kredi masrafı değişmesi


Bankacılık Denetleme Düzenleme Üst Kurulu, bankaların kullandırdıkları krediler üzerinden alacakları dosya masrafını kredinin %5’i ile sınırlandıran bir düzenleme getirdi. Buna göre, bankaların bu orandan daha yüksek bir miktarda dosya masrafı geliri elde etmeleri mümkün değildir. Fakat kredilere ait tek masraf kalemi (banka açısından faiz dışı gelirler) bu dosya masrafından ibaret değildir. Sigorta, kampanyalı ihtiyaç kredileri de dahil olarak, tüm kredi ürünlerinin teminatı arasında sayılabilir. Nasıl trafik sigortası oluşabilecek hasarları teminat altına alıyorsa, hayat sigortası da, olası bir durumda kredi alacağının banka tarafından tahsil edilebilmesine olanak tanımaktadır. Fakat kredi masrafları içinde yer alan hayat sigortası fiyatı, kredi müşterisinin yaş, cinsiyet vb. kişisel özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Kampanyalı kredi karşılaştırma yapmanın faydaları


Kampanyalı kredi karşılaştırma işlemi, kredi kullanıcılarına birden fazla fayda sağlar. Bu faydaların en başında, reklam yapmak için fazla bütçe ayırmamış, fakat reklam yapan bankalardan daha uygun kampanyalı kredi ürünleri sağlayan bankaları ortaya çıkarılabilmesi gelir. En uygun kredisi başvurusu olarak değerlendirip kullanılması planlanan ürün, en ucuz kredi koşullarını sağlamıyor olabilir. Kredi karşılaştırması yaparak, bu riski en aza indirmek mümkün olabilir.

Kampanyalı kredi karşılaştırma işleminin bir diğer faydası ise, vade sonu maliyet değerlerinin öğrenilmesine olanak tanımasıdır. Böylece sadece kredi taksitleri ve kampanyalı kredi faizleri ile ilgilenmeden tüm kredi sürecini göz önünde bulundurarak en uygun kampanyalı kredi başvurusu yapılmasının yolu açılabilir.

Kampanyalı Kredi Karşılaştırma

Kredi karşılaştırmak için eniyikredi.com sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, sayfa üstünde yer alan alana kredi tutarını girerek vadeyi seçtikten sonra hesapla düğmesine tıklamak…

12 Ay Vadeli 3.000 TL Kampanyalı Kredi Karşılaştırma 

12 Ay Vadeli 5.000 TL Kampanyalı Kredi Karşılaştırma

24 Ay Vadeli 5.000 TL Kampanyalı Kredi Karşılaştırma

12 Ay Vadeli 10.000 TL Kampanyalı Kredi Karşılaştırma

24 Ay Vadeli 10.000 TL Kampanyalı Kredi Karşılaştırma

36 Ay vadeli 10.000 TL Kampanyalı Kredi Karşılaştırma 

Sistemimizde kampanyalı kredi ürünlerini bulabileceğiniz bazı bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank

Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank

Burgan Bank           TEB                   Bank Pozitif 

Şekerbank              Akbank


Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.