kolayca hesaplayın, hızla kullanın

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemi, Türkiye finans piyasasında aktif olarak bireysel kredi ürünü sunan yaklaşık 30 banka arasından en uygun ihtiyaç kredisi ürünün bulmak için  teker teker yapılması oldukça zor bir işlem. Hele hele, bankaların internet sitelerinde yer alan kredi taksiti hesaplama araçlarında ya da kredi hesap makinesi uygulamalarında her kredi ürününün yer almadığı dikkate alacak olursak bu işin ne kadar zahmetli bir iş olduğu iyice ortaya çıkacaktır. Hatta bazı bankaların internet sitelerinde yer alan kredi hesaplama araçlarının ihtiyaç kredisi 2015 faiz oranlarını doğrudan veri tabanlarından almadığını, hesaplatmayı istediğiniz ihtiyaç kredisinin faiz oranını sizin elle girmeniz gerektiğini söylesek, durumun çok daha vahim bir hal alacağını tahmin edeceksiniz.

İhtiyaç kredisi hesaplama işleminde masraflar da sonuca dahil edilmelidir.


İhtiyaç kredisi hesaplama, en uygun ihtiyaç kredisi ürününü bulmak için en doğru sonuçlara ulaşmanıza yardım eder. Kredi hesaplama, sadece faiz oranlarına göre ödenecek kredi taksitinin öğrenilmesi işlemi değildir. Kredi hesaplama işlemi seçilen kredi vadesine göre ödenecek taksitlerin yanı sıra, bu kredinin kullanılması esnasında banka tarafından talep edilecek masraf kalemlerinin o kredinin maliyetine eklenmesi işlemini de beraberinde getirir. Böylece ihtiyaç kredisi 2015 faiz oranlarıyla ve 2015 kullandırım masraflarıyla birlikte kredinin esas maliyetine de ulaşabilirsiniz. 
Genel olarak  ihtiyaç kredisi masrafları tüm bankalarda benzerlik göstermektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan kararla, dosya masrafının ismi, standart olarak kredi tahsis ücreti olarak değiştirilerek bir üst sınır belirlendi. Bu üst sınıra göre bankalar, kredi anaparasının binde 5’lik kısmını geçemeyecek şekilde kredi tahsis ücreti alabiliyorlar. Bu tutara bir de hayat sigortası prim tahsilatları eklenebiliyor.

İhtiyaç kredisi hesaplaması yaptıktan sonra, faizsiz ihtiyaç kredileri sebebiyle, yukarıda saydığımız masraflardan farklı bir masraf türü ile karşılaşmanız da mümkün. Bu masrafın ismi “komisyon”. İhtiyaç kredisi anaparası üzerinden, kredinin kullandırımı esnasında alınan komisyon, Halkbank Sıfır Faizli Kredi ürününde olduğu gibi, faizsiz kredi kampanyalarında karşımıza çıkabiliyor. Aslında bu komisyon masrafıyla, kredi vadesi boyunca ödeyeceğiniz faizi, bu krediyi kullanırken en başta ödüyorsunuz. Belki aynı tutarlara gelmiyor olabilir fakat sonuçta peşin ödenen bir faiz söz konusu oluyor.

İhtiyaç kredisi kullanırken Findeks kredi notu kaç olmalı?


İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için en uygun ihtiyaç kredisini veren bankaya gittiğinizde gelir belgesi ve diğer istenen diğer evrakların yanında, kredi notunuz da önemli olacaktır. Hatta kredinizin onaylanması bile bu notunuza bağlı olabilir. Findeks kredi notu kabaca, 1 ile 1900 arasında bir aralıkta, sizin daha evvel kullandığınız kredileri, kredi kartı ekstrelerini ödeme alışkanlıklarına ve mevcut borçlanma - borçluluk durumunuza göre hesaplanır. Yani borcunuza daha evvel dönemlerde sadık olabildiyseniz, orta ve üzeri bir kredi puanına sahip olma ihtimaliniz de yüksek olacaktır. Bu puan da, bazı bankaların faiz politikalarına göre, size daha düşük faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağlayabilmesine olanak sağlayacaktır. Burada maalesef, ihtiyaç kredisi kullanırken Findeks kredi notu kaç olmalı sorusuna net bir cevap veremiyoruz. Çünki her bankanın bireysel kredi kullanıcıları için yaptığı istihbaratlar ve bu bilgilere göre kredi kullandırma kararını verme durumları değişiklik gösteriyor. Fakat Şunu da hatırlatmakta fayda var. Ingbank gibi bazı bankalar, Findeks kredi notu durumna göre farklı faiz uygulamasına gidebiliyorlar. İsterseniz bu notu bu link yardımıyla öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemi yapıldığında hangi bankalar öne çıkıyor


Türkiye finansal piyasasında, bireysek kredi kullandırımı yapan 30 civarında banka olduğundan bahsettik. Eniyikredi.com kullanıcılarının genel eğilimlerine baktığımızda, bu 30’a yakın banka içerisinden öne çıkan bazı bankalar olduğunu görüyoruz. Tüm bu bankaların ilk göze çarpan ortak noktalarının başında da reklama verdikleri önem geliyor diyebiliriz. Denizbank ihtiyaç kredisi, Kıvanç Tatlıtuğ’lu Akbanak ihtiyaç kredisi ürünleri TV reklamları sayesinde bilinirlikleri artmış ihtiyaç kredisi ürünleri. Diğer yandan, muhtemelen memur ve emekli müşterileri dolayısyla oldukça bilinen Vakıfbank ihtiyaç kredisi ürünü de hesaplamada dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Diğer yandan maaşlarını kendisinden alan müşterileri için Vakıfbank kredi verirken, güvenlik açısından daha rahat olacağı için, bu süreç de uzamandan hızlı kredi sağlayabiliyor. Bu da Vakıfbank ihtiyaç kredisinin popülerliğini doğal olarak arttırıyor.

Eniyikredi.com sistemiyle ihtiyaç kredisi karşılaştırma


Eniyikredi.com, kredi arama motoru sayesinde Vakıfbank ihtiyaç kredisi, Garanti ihtiyaç kredisi de dahil olmak üzere sistemimize kayıt olan bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve ihtiyaç kredisi kullandırım masraflarını kolayca hesaplatabilir, bu kredi ürünlerini birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırma işlemin gerçekleştirmek için yapmanız gereken, üstte bulunan boş alana kullanmak istediğiniz kredi tutarını yazdıktan sonra, vadeyi seçerek hesapla düşmesine tıklamak. Daha sonra açılan yeni sayfada, ihtiyaç kredileri vade sonundaki maliyet tutarlarına göre artan şekilde sıralanmış halde karşınızda olurlar. Siz de ihtiyaç kredisi başvurusu için en uygun bankayı bulmaya daha da yaklaşmış olursunuz.

Aşağıdaki linklerden faydalanarak hızlı kredi hesaplaması yapabilirsiniz.


Ayrıca diğer kredi ürünlerini hesaplamak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.