kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Gurbetçilere özel konut kredisi

Gurbetçilere özel konut kredisi ürünleri, son dönemlerde Türkiye’deki bankalar tarafından sıklıkla öne çıkarılır oldu. Memleketlerinde gerek yatırım için, gerek kesin dönüş yapıp yaşamak için bir ev almak isteyen gurbetçilere özel konut kredisi ürünleri faiz oranları ve masrafları, diğer ev kredisi ürünleriyle benzerlik gösteriyor.

Gurbetçilere özel konut kredisi başvuru koşulları

Gurbetçilere özel konut kredisi başvuru koşulları, Türkiye’de yerleşik olan Türk vatandaşlarına göre biraz daha farklılık gösteriyor. ING Bank Gurbetçilere Mortgage, Garanti Bankası Gurbetçi Mortgage gibi ev kredisi ürünlerinin kullanılması için maalesef yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızdan kredi kullanmak için bankaların talep ettiği belgeler daha çeşitli ve alması daha meşakkatli belgelerden oluşuyor. Aynı konut kredisi faiz oranları ve aynı konut kredisi masrafları uygulanırken talep edilen belgelere harcanacak parayla masraflar biraz daha artıyor denebilir. Gurbetçilere özel konut kredisi başvurusu yapmak için bankalar tarafında genelde istenen belgeler şöyle sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı ya da pasaport örneği (asıllarının da yanınızda olması bekleniyor.)
 • Yurtdışında yaşanılan yerin tercüme edilmiş adresi ( yurtdışı ikametgah tercümesi)
 • Yurtdışında elde ettiğiniz geliri gösteren belgeler (bu belgelerin yeminli tercümanlarca tercüme edilmesi gerekiyor.)
 • Yurtdışında elde edilen gelirin yattığı banka hesabına ait son 3 aylık hareket dökümü
 • Yurtdışı bankalardan alınan kredi kartı varsa, bu karta ait ekstre
 • Satın alınmak istenen gayrimenkulün tapusu
 • Satın alınmak istenen evin ekspertiz raporu ( Bu raporu verecek olan eksper, banka tarafından ayarlanacaktır.)
 • Gurbetçilere özel konut kredisini kullanacak kişi evliyse, eşinin muvaffakatı da gerekmektedir. ( Genelde eşinizle birlikte Türkiye’deki banka şubesinde bu işlerle uğraşmanız tavsiye ediliyor.)
Gurbetçilere özel konut kredisi

Konut kredisi faiz oranları karşılaştırma

Eniyikredi.com sistemi size, konut kredilerini karşılaştırmanızda yardımcı olur. Türkiye’deki konut kredisi faiz oranlarını ve konut kredisi kullanma masraflarını kolayca karşılaştırabilir ve en uygun konut kredisi hangi banka tarafından veriliyor, rahatlıkla bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:


Gurbetçiler için konut kredisi sunan bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank      Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank      Burgan Bank           TEB                  Bank Pozitif  Şekerbank              Akbank 

Gurbetçilere özel konut kredisi ürünlerinden önce çıkanlar:

Garanti Bankası Gurbetçi Mortgage                                ING Bank Gurbetçilere Mortgage

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
 1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
 2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
 3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
 4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
 5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
 6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
 7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
 8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
 9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
 10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.