kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar da olsa, piyasadaki bankalar; Merkez Bankası’nın para ve ekonomi politikaları çerçevesinde, finansal yaşama yön verirler. Rekabetin bir gereği olarak da, kredi ürünlerinde farklı farklı kampanyalarla çeşitliliğe giderler. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) nasıl bir ekonomi politikası izlerse izlesin, elbette ticaretin bir gereği olarak bankaların faizsiz kredi vermesi ancak kredi masraflarındaki küçük oynamalarla mümkün olabilir.

Faizsiz kredi veren bankalar ne kadar masraf alıyor?


Faizsiz kredi veren bankalar ile finansal piyasada karşılaşmamız mümkün olsa da bu, bankaların bu işten fayda sağlamıyor olduğunu elbette göstermez. Sözün özü, bir banka faizsiz kredi verdiğini iddia ettiğinde, duyurduğu faizsiz kredi kampanyasının masrafları iyi incelenmelidir. Hatta diğer bankaların kredi faiz oranları ve masraflarıyla karşılaştırılmalıdır ki, sonuçta çıkacak toplam ödeme yeni toplam kredi maliyetinin diğer bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerininkinden daha düşük olduğuna emin olunsun. Diğer yandan, 2014 ortasında BDDK’nın aldığı bir kararla, bankaların kullandırdıkları kredi üzerinden alabilecekleri masraf tutarlarına sınırlama getirdi. Bu karara göre bankalar masraf alırken, kredi anaparasının binde 5’lik kısmını aşamayacaklar.

10000 TL kredi veren faizsiz bankalar hangileri?


10000 TL kredi veren faizsiz bankalar, faizsiz kredi tüketicileri tarafından en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu konuda katılım bankalarının bu tip uygulamaları bulunuyor. Diğer yandan, BDDK tarafından getirilmiş olan kredi tahsis ücreti sınırlaması, banka komisyonlarını tekrar canlandırdı. Örnek olarak, kullanılan kredi üzerinde Halkbank sıfırlı faizli kredi ya da Vakıfbank faizsiz kredi ürünleriyle, ödenecek belirli bir komisyon karşılığında faizsiz ihtiyaç kredisi kullanabilmenize olanak sağlıyor. Tabii bu şekilde faiz ödememiş mi oluyorsunuz, yoksa vade sonunda ödemiş olacağınız toplam faizi henüz faizsiz krediyi kullanırken mi ödemiş oluyorsunuz; bunun takdiri elbette size kalmış.


Faizsiz kredi mi yoksa standart ihtiyaç kredisi mi?


 
Faizsiz kredi mi yoksa standart ihtiyaç kredisi mi sizin için daha avantajlı? Bu sorunun yanıtını, bu kredileri hesaplatıp karşılaştırmadan vermeniz oldukça güç olacaktır. Diğer yandan, teker teker bankaların internet sitelerindeki hesaplama araçlarıyla bu işlemleri gerçekleştirmeye çalışsanız, bu da size epey bir vakti harcatacaktır.
İşte bankaların duyurdukları faizsiz kredi kampanyaları dahil bir çok kredi kampanyasını en iyi kredi sistemi aracılığıyla takip edebilirsiniz. Kredi hesaplama işlemi yaparak, o anda sistemimize kayıtlı tüm bankaların bir çok kredi ürünlerini, ödenecek kredi taksiti ve masraflarıyla birlikte karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ihtiyacınız olan kredi miktarını bu sayfanın yukarısında bulunan alana yazıp, geri ödeme vadesini seçerek “hesapla” sekmesine tıklamaktır. Bu işlemden sonra açılan sayfada, kredi faiz oranlarını karşılaştırmanızı sağlayacak liste ekranınıza gelecektir. Burada sitemimizde, Halkbank faizsiz kredi ve Vakıfbank faizsiz kredi ürünlerinin öne çıktığını belirtelim.
Faizsiz Kredi Veren Bankalar


Yeri gelmişken şunu da hemen ekleyelim, HSBC, gibi bazı bankaların kredi kartlarına başvurduğunuzda veya harcama vb. taahhütlerinde bulunduğunuzda belli bir miktara kadar faizsiz kredi verebilmektedirler. Tabii bunun da bir masrafı mutlaka olmaktadır.
Aşağıdaki linklerden faydalanarak hesaplama yapabilir, faizsiz kredi veren bankalarla, diğer bankaların kredi ürünlerini karşılaştırarak hangisinin avantajlı olduğuna karar verebilirsiniz.


Ayrıca Faizsiz Kredi yazımız da ilginizi çekebilir.


Sistemimizde kampanyalı kredi ürünlerini bulabileceğiniz bazı bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank

Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank

Burgan Bank           TEB                   Bank Pozitif 

Şekerbank              Akbank

 

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.