kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Düşük faizli kredi veren bankalar

Düşük faizli kredi veren bankalar, finansal piyasamızın hızla geliştiği günümüzde bulunması bakımından en zor ürünleri konut kredisi tüketicilerine sunuyorlar. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani kısaca BDDK tarafından yayımlanan verilere göre, Türkiye’de faaliyet gösteren 50 civarında banka bulunuyor. Bu 50 bankadan da, yaklaşık 30 tanesi ile gündelik hayatta neredeyse her gün karşılaşılıyor, mevduat yatırma, kredi kartı alma ya da kredi kullanma işlemleri yapılıyor. Zaten genelde de, televizyon kanallarında prime time’da reklamlarını gördüğümüz bankalar da bu 30 banka içinde yer alıyor. Hal böyle olunca kredi kullanmak söz konusu olduğunda, televizyonda ya da internet ortamında veya gazetelerde kredi reklamı yapan bankalardan hangileri, düşük faizli kredi veren bankalar içerisinde yer alıyor? Peki bir kredinin faizinin düşük olması, o krediyi en uygun kredi yapar mı? Bu soruya cevabımız “ hayır “ olacak maalesef. 

Düşük faizli kredi veren bankalar arasında hangisi en uygun kredi ürününü veriyor

Düşük faizli kredi veren bankalar, sundukları kredi ürünleri bakımından en düşük faiz oranını sunuyor olabilirler. Fakat kredi kullanma masraflarını incelemeden kredi kullanmak, sadece düşük faizi olan fakat yüksek maliyetli bir kredi kullanmak anlamına gelebilir. Yani bankalar faiz oranlarını ilan ederek ya da taksit tutarlarını açıklayarak kredi reklamlarını yapıyorlar ama masrafları da bu hesaba dahil etmek, o kredinin uygunluğunun ölçülebilmesi  için bir zorunluluk niteliğini taşıyor. Bu noktada konut kredisi masrafları konusunda bilmeniz gereken, bankanın konut kredisi anaparasının binde 5’lik kısmına kadar kredi tahsis ücreti alabileceği, DASK, konut ve hayat sigorta primlerini sizden tahsil edebileceğidir. Burada tartışmalı olan kısım, konut kredisi dolayısıyla yaptırmak zorunda olduğunuz sigorta ürünlerinin poliçelerinin krediyi kullandığınız, sadece düşük faizli kredi veren bankalar tarafından düzenlenip düzenlenmeyeceğidir. Sigorta acenteleri, bu durumun haksız rekabete yol açtığı iddiasıyla, kredi müşterisinin bankaya poliçe düzenleme talimatı vermeden evvel, kendilerinden de teklif alınması gerektiğini söylüyorlar. 

Düşük faizli kredi veren bankalardan kullanılcak ihtiyaç kredisi masraflarına da bir göz attığımızda, kredi tahsis ücreti konusunda yukarıda açıklamış olduğumuz binde 5‘lik masraf kalemi tekrar karşımıza çıkıyor. Diğer yandan hayat sigortası yapılmasının da zorunlu olduğunu görüyoruz. Düşük faizli ihtiyaç kredilerini tercih etmeyip, bazı bankalar tarafından piyasaya arz edilen faizsiz kredi kredi ürünlerinden faydalanmayı planlıyorsanız eğer, burada bilmeniz gerekn bir masraf kalemi daha olabilir. O da kredi komisyonudur. İndirimli konut kredileri ürünlerinde de karşımıza çıkan ve kredi anaparası üzerinden alınan bu komisyon, daha düşük faizle kredi kullanabilmenize ya da sıfır faizli kredi kullanabilmenize olanak tanır.

Düşük faizli kredi veren bankalar arasında karşılaştırma yapma

Yazının başında da değindiğimiz gibi, gündelik hayatta sıklıkla karşımaza çıkan yaklaşık 30 banka var. Bu bankaların hemen hemen hepsi de, en düşük kredi faizini sunduklarını ya da en avantajlı kredi ürünün çıkardıklarını ilan ediyorlar. İşte eniyikredi.com’da size bu aşamada yardımcı olmak istiyor. Biz,sistemimize kayıt olan  bankaların faiz oranlarını ve kredi masraflarını veri tabanımızda sizin talebinizle ekranınıza listelemek üzere hazır tutuyoruz. Talep ettiğiniz kredi türünü, vadesini ve tutarını anasayfamızdan  seçiyorsunuz. Biz de sonuçları ekranınıza liste halinde döküyoruz. Ekranınızda gördüğünüz bu liste, vade sonu maliyet esasına göre oluşturulduğu için de, hem en düşük faizli kredi veren bankalar arasında en avantajlı koşullarda o krediyi kullandıracak olan bankaya da bir adım daha yaklaşmış oluyorsunuz.

Düşük faizli kredi veren bankalar


Sizlere aşağıda, eniyikredi ekibi tarafından sizlerin sorgularına göre şekillendirilmiş pratik hesaplama linkleri sunduk. Bu linklerden faydalanarak hızlı kredi araması yapabilirsiniz.

Düşük faizli kredi veren bankalar için 10000 TL ihtiyaç kredisi karşılaştırma tablosu

Düşük faizli kredi veren bankalar için 5000 TL ihtiyaç kredisi karşılaştırma tablosu

Düşük faizli kredi veren bankalar için 30000 TL ihtiyaç kredisi karşılaştırma tablosu


Düşük faizli kredi veren bankalar için 100000 TL konut kredisi karşılaştırma tablosu

Düşük faizli kredi veren bankalar için 150000 TL konut kredisi karşılaştırma tablosu

Düşük faizli kredi veren bankalar için 250000 TL konut kredisi karşılaştırma tablosu


Sistemimizde bulabileceğiniz bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank      Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank      Burgan Bank           TEB       Bank Pozitif  

Şekerbank                 Akbank 


Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.