kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Borç ödeme kredisi

Borç ödeme kredisi, hayatınızdaki borç yükü artık ciddi bir seviyeye ulaştığında imdadınıza koşuyor. Hayat şartlarının iyice zorlaşmaya başladığı günümüzde, orta direk sınıfında yer alan kimselerin birbirlerinden borç alıp vermelerine artık normal gözüyle bakılmaya başlandı. Fakat bazen aile bütçesi o kadar ağır bir yük altına giriyor ki, dost ve akrabalardan alınan borçlar bu yükü kaldıramıyor. Diğer taraftan, borç alınan kimselerin de paraya ihtiyaçları olabiliyor. İşte böyle durumlarda, bankalar borç ödeme kredisi ürünleri aracılığıyla dertlere derman olabiliyorlar.


Borç ödeme kredisi faiz ve maliyetleri ne kadar?


Borç ödeme kredisi faizleri, aslında ihtiyaç kredi faiz oranlarıyla aynıdır. Hatta zaten, borç ödeme kredisi denince aklımıza gelmesi gereken kredi ürünü de ihtiyaç kredisi ya da diğer bir adıyla tüketici kredisidir. İhtiyaç kredisi ürünleri bankaların bireysel krediler içerisinde en çok reklamını yaptıkları ve en çok kampanyaya gittikleri ürün grubu olarak karşımıza çıkar. Bankalar dönem dönem, kurban bayramı kredi kampanyaları gibi, şeker bayramı kredi kampanyaları gibi ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Ya da bu kampanyaların haricinde, belli şartlarla, Halkbank Sıfır Faizli kredi ürünü gibi,  faizsiz kredi imkanları sağlamaktadırlar. Bankalarca, tüm bu ihtiyaç kredileri için aşağı yukarı aynı masraf kalemleri talep edilmektedir. Bu masrafların ilki, BDDK tarafından kredi anaparasının binde 5 ile sınırlandırılan kredi tahsis ücretidir. Diğer bir masraf da, hayat sigortası için alınan primdir. Bankalar tarafından bu prim, genel olarak yıllık olarak açıklanır. Yasal olarak maksimum kredi vadesi 36 ay olabilen ihtiyaç kredilerinde, bu prim tutarını kredinin geri ödenecei vade ile çarpmak gerekir. Sıfır faizli kredi için her ne kadar ödenecek bir faiz tutarından söz etmiyor olsak da, bankaların bu tip kredileri için kredi anaparası üzerinden genelde komisyon aldığını da görürüz. Ayrıca Ziraat Bankası’nın özel olarak çıkardığı, Ziraat Bankası borç ödeme kredisi ürünü bulunmaktadır.

Bütçeniz dar boğaza girdiğinde, çevrenizden para bulamadığınız durumda, artık borç ödeme kredisi kullanmak şart olarak görüldüğü dönemde, bu krediyi hemen kullanmadan önce çabuk karar vermemek en doğru olan şey olacaktır. Bankaların yukarıda da değindiğimiz, kredi kampanyaları mutlaka takip edilerek en hafif maliyetle doğru kredi ürünü bulunmaya çalışılmalıdır. Diğer bir alternatif olarak bazı bankalar, kredi kartları aracılığıyla, çok büyük olmayan meblağlar için sıfır faizli kredi imkanı sağlarlar. Genelde kredi kartı taksitli nakit avans kampanyası olarak duyurulan bu sıfır faizli kredi kampanyaları da, borçların kolay bir şekilde ödenmesi için bir alternatif olarak görülebilir. Kredi kartıyla bu şekilde kullanılacak sıfır faizli kredilerin de elbette bir maliyeti olacaktır. Bu maliyetler, nakit çekim ücreti, nakit çekim komisyonu adları altında olabilirler.


Borç ödeme kredisi kullanırken nelere dikkat edilmelidir?


Borç ödeme kredisi, borçlardan kurtulmak için bir umut taşıyor olsa da, bu krediyi kullanmak için dikkatli davranmak gerekir. Zaten çok hassas bir dengede olan bütçenizin, borçları ödemek için çekeceğiniz bu ihtiyaç kredisiyle daha da ağırlaşması en son isteyeceğiniz şeydir. Bu sbeple en uygun krediyi bulmak için, bankaların kampanyalı ihtiyaç kredilerini iyi inceleyip ona göre karar vermek bütçeniz için en iyi adım olacaktır. 

Eniyikredi sistemi, size kampanyalı ihtiyaç kredileri de dahil kayıt olmuş tüm kredi ürünlerini karşılaştırarak en ucuz burç ödeme kredisin bulmanızda yardım eder. Bunun için yapmanız gereken, yukarıdaki alana borcunuz olan miktarı yazarak, geri ödeme vadesi olarak belirlediğiniz ay sayısını işaretledikten sonra tüm bankaları hesapla düğmesine tıklamak. Bir sonraki aşamada, istemiş olduğunuz özelliklerdeki krediler vade sonu toplam maliyet esasına göre listelenmiş olarak ekranınıza gelir. Bu sayede bütçenizi en az yoracak be borçlarınızı ödemenizi sağlayacak ihtiyaç kredisi ürününü bulmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.


Aşağıdaki linklerden faydalanarak, hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi ürünlerini karşılaştırablilirsiniz.


3000 TL 9 ay borç ödeme kredisi karşılaştırma

5000 TL 12 ay borç ödeme kredisi karşılaştırma

10000 TL 12 ay borç ödeme kredisi karşılaştırma

10000 TL 24 ay borç ödeme kredisi karşılaştırma


Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.