kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik kredisi, 2015 yılındaki kararla askerlik vazifesini işleri dolayısıyla yapamayacak olan Türk erkekleri için oldukça aranan bir ihtiyaç kredisi ürünü oldu. İş hayatının çetin çarklarını girmiş, maalesef bu zor şartlarda pozisyonunu bırakıp da gidemeyecekler, mecburen bu bedelli askerlik tercihini yapmak zorunda kalıyorlar.

Bedelli askerlik kredisi bir ihtiyaç kredisi türüdür.

Bedelli askerli kredisi ürünü, bu askerlik kararı açıklanır açıklanmaz, Türkiye piyasasındaki birçok banka tarafından diğer ihtiyaç kredileri çeşitleri arasında yerini aldı. Yaklaşık 18.000 TL ile 20.000 TL  arasında değişen üst limitleri ve maksimum 36 aylık vade yapısıyla bir çok banka Bedelli askerlik kredisini tüketicilere sunuyor.

Bedelli askerlik kredisi masrafları ne kadar

Bedelli askerlik kredisinin bir ihtiyaç kredisi çeşidi olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu doğrultuda, BDDK tarafından binde 5 oranıyla sınırlandırılmış kredi tahsis masrafı, bedelli askerlik kredisi için ödenecek en yüksek kalemi oluşturuyor. Yani 18.000 TL bedelli askerlik kredisi kullanacağınızı var sayarsak, ödeyeceğiniz maksimum masraf 90 TL civarında gerçekleşecektir. Bu kredi tahsis ücretine ek olarak da, kredinin teminatı olarak görebileceğiniz Hayat Sigortası’nın primi de ekleniyor. Bankaların standart olarak istediği başka bir masraf bulunmuyor. Ama içinde bulunulan koşula göre, ek masraf ya da belge istenmemesinin de bir garantisi olmadığını söylemek gerekir.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar

Bedelli askerlik kredisi, hemen hemen tüm bilinen bankalar taradından sunulan bir finansal ürün. Fakat faiz oranları ve masraf tutarları değişiklik gösterebiliyor. Bazı bankalar,  örneğin Şekerbank Masrafsız Bedelli Askerlik Kredisi ‘nde olduğu gibi, masraf almayabiliyor. Diğer yandan, standart bedelli askerlik kredisi ürünleri arasından göze çarpan ürünlerden bir tanesi de, Halkbank Bedelli Askerlik kredisi. Peki bu iki bankanın sunduğu bedelli askerlik kredilerden hangisi daha uygun? Bu sorunun cevabı sizi şaşırtabilir. Bu iki banka arasında, neredeyse hiç fark yok. Hatta Halkbank daha uygun koşullar sağlayabilir bile diyebiliriz. İşte bu sebeple, eniyikredi.com olarak size önerimiz, kullanmayı düşündüğünüz kredi ürününü diğer bankalarla karşılaştırmadan çabuk karar vermemenizdir. Hatta sadece bedelli kredisi olarak değil, tüm ihtiyaç kredileri içinde en uygun krediyi araştırmak, bütçeniz için en doğru kararı vermenizde size yardımcı olacaktır. Ama biz yine de, bedelli askerli kredisi veren bankalar arasında öne çıkanlara kısaca değinelim:

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredi kampanyası, en fazla 18000 TL 36 ay vade için geçerli olan bir kampanya. Bu kredi kampanyasına göre, 1-36 ay değişen vadeler için 1,05 oranında sabit faiz uygulanıyor. Bu kredinin masraflarıysa, binde 5 oranındaki kredi tahsis ücretinden ve yaklaşık 30 TL tutarındaki hayat sigortası priminden oluşuyor. Tabi bu primi eğer 36 aylık kredi kullanmayı düşünüyorsanız 3 ile çarpmanız gerekiyor. Çünki, bu prim bir yıllık bir dönemi kapsıyor.
Ayrıca bu bedelli askerlik kredisi kampanyasından faydalanmak için, Ziraat Bankası online bankacılık sistemine kayıt olmuş olmanızın yanında, kredili mevduat hesabına sahip olmanız ve en az bir adet düzenli ödeme talimatı vermiş olmanız gerekiyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Vakıfbank faiz oranları ve masrafları

Bedelli askerlik kredisi için öne çıkan bankalardan birisi de Vakıfbank. Banka, 18.000 TL üst limitli bu kredi ürününü 36 ay vadeye kadar sunuyor. Tüm kredi vadesi boyunsan sabit 1,08 faiz oranı açıklayan Vakıfbank, masraf olarak binde 5 kredi tahsis ücreti ve yaklaşık 30 TL hayat sigortası primi tahsil ediyor. Bu ihtiyaç kredisinin açıklamaları arasında, bu sigorta priminin yıllık olduğu ve 30 yaşındaki bir birey için örnek olarak hesaplandığı belityiliyor. Yani bu prim kişiye göre değişebilir.

Denizbank bedelli askerlik kredisi

Denizbank bedelli askerlik kredisi ürünü de, maksimum 18000 TL 36 ay vadeyle ihtiyaç sahiplerine sunuluyor. Dileyen kredi müşterileri, ilk 3 ay taksit ödememe imkanına sahip olabiliyorlar. BDDK tarafından belirlenen maksimum kredi tahsis ücreti binde 5 ile sınırlandığından, alınan dosya ücreti 18000 TL kullanıldığında 90 TL olarak alınıyor. Ayrıca yaklaşık 50 TL tutarında prim tahsil ediliyor. 24 ay vadeli bedelli askerlik kredisi  için bu prim 96 TL’ye, 36 ay vade içinse 145 TL’ye çıkıyor.

Bedelli askerlik şartlarını taşıyanlar ve başvuru yapanlar bedelli kredilerinden yararlanıyor.

Bedelli askerlik şartları, 1 Ocak 1988 tarihi de dahil olmak üzere, bu tarihten evvel doğan ve henüz fiilen askerlik için başvuru yapmamış askerlik hizmetini yapmakla yükümlüler için geçerlidir. Bu bedelli askerlik şartlarını taşıyan askerlik yükümlülerin 15 Aralık 2014 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında askerlik şubelerine ya da yurt dışında bulunan temsilciliklere başvurarak, bedelli ücreti olan 18000 TL ya da karşılığı dövizi tek seferde ödemeleri gerekmektedir. Bu şartları yerine getirenler askerlik hizmetlerini yerine getirmiş sayılacaklardır.

Eniyikredi sistemini kullanarak bedelli askerlik kredisi hesaplama

Bedelli askerlik ücretini ödemeye yönelik olarak en uygun krediyi bulmak istiyorsanız eğer, yukarıda da değindiğimiz gibi sadece bunun için oluşturulmuş kredi ürünleriyle kendinizi sınırlandırmamanız en doğru seçim olacaktır. Diğer ihtiyaç kredisi ürünlerini, özellikle kampanyalı ihtiyaç kredisi kampanyalarını incelemeden karar vermemelisiniz. Eniyikredi.com sistemini kullanarak, kampanyalı krediler ve bedelli askerlik kredileri de dahil olmak üzere, sistemimizde kayıtlı ihtiyaç kredisi ürünlerini karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırmada, size en uygun bedelli askerlik kredisini hangi bankanın verdiğini bulmada büyük fayda sağlayacaktır.

Aşağıdaki pratik hesaplama linklerinden faydalanarak hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

18.000 TL 36 ay vade bedelli askerlik kredisi hesaplama
15.000 TL 36 ay vade bedelli askerlik kredisi hesaplama
10.000 TL 36 ay vade bedelli askerlik kredisi hesaplama

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.