kolayca hesaplayın, hızla kullanın

Almanyada yaşayanlar için kredi

Almanyada yaşayanlar için kredi imkanları, konut kredisi dışında çok da fazla sayılmaz. Özellikle acil nakite ihtiyaç duyduğunuz anlarda, Türkiye kredi sektöründe hızlı bir şekilde Almanyada yaşayanlar için kredi kullanmak neredeyse imkansız. Kredi kartı almak da artık eskisi gibi kolay değil.

Almayada yaşayanlar için kredi kullanma zorlukları

Türkiye’de hizmet veren finansal kuruluşların, Almanyada yaşayanlar için ihtiyaç kredisi sağlaması genellikle Türkiye’de yaşayan bir kefil göstermelerine bağlanmış durumda. Yani Almanyada hatırı sayılabilecek kadar gelir elde ediyor olsanız da, Türkiye’den bir kefil göstermeden ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz çok mümkün gözükmüyor.

Almanyada yaşayanların Türkiye’de ihtiyaç kredisi kullanabilmesinin önünü açan bir diğer şey ise, kredi başvurusu yapan kimselerin Türkiye’de gösterebilecekleri ve banka tarafından ipotek altına alınabilcek taşınmaz malları. Kredinin geri ödenememesi durumunda, Türkiye’de kredi kullanılacak olan bankanın kredi borçlusunun Almanya’daki maaşına haciz koyamamasından kaynaklanan bu durumu ipotek vererek çözebiliyorlar. Sonuç olarak Almanyada yaşayan Türkiye vatandaşlarının ülkemizde kredi kullanabilmesi için genel olarak ya bir kefil ya da bir gayrimenkulü bankaya gösterebilmeleri gerekiyor. Tabi bu sadece Almanya için değil,  yurtdışında yaşayanlar için kredi kullanma durumu doğduğunda, tüm dış ülkeler için geçerli bir sorun.

Diğer yandan iyi düşünülmesi gereken bir başka konu da, kredinin banka tarafından kullandırıldığı varsayımı altında, bu kredinin taksitlerinin ödenme şeklidir. Aylık olarak ödenecek kredi taksitlerini, Türkiye’deki bankaya ulaştırabilmek size daha pahalıya mal olabilir. Swift ya da EFT masraflarını da hesaba kattığınızda, Almanyada kullanacağınız kredi sizin için daha uygun kredi koşulları sağlayabilir. Bunun için Almanyada kredi hesaplaması yaptırdıktan sonra, Türkiyedeki kredi faiz oranlarıyla karşılaştırıp üzerine Kredi Taksidi Gönderim Ücretlerini de eklemeniz, Almanyada yaşayan biri olarak kullanacağınız kredinin gerçek maliyetini bulmanızda size yardımcı olacaktır.

Almanyada düşük kredi notu(SCHUFA notu) olanlar Türkiye’de kredi kullanabilir mi

Almanyada yaşayanlar, Türkiye’de kredi kullanmak için bankaya başvurduklarında genellikle istenen belgelerden birisi de, Schufa kredi notu. Hatta genelde de, bu notun Türkçeye çevrilmiş hali. Yani bu noktadan çıkarabileceğimiz sonuç, Almanyada schufa notu kötü olanların, Türkiye’de kredi kullanabilmeleri için gerekenler yine bir kefile ya da ipotekli ihtiyaç kredisinden olduğu gibi, ipotek ettirilecek bir gayrimenkule bağlanıyor. Diğer yandan, daha evvelki 5 yıllık süre zarfında Türkiye’de kredi kullanmış olan Almanyada yaşayan Türk vatandaşları, buradaki kredi geçmişlerinden de sorumludur. Türkiye’deki Kredi Kayıt Bürosu, Findeks notu vasıtasıyla Türkiye’de kredi kullananlar hakkında finansal anlamda bilgi toplayarak, onları derecelendirir. Yani, Almanyada yaşayanlar için kredi kullanmak için, hem iyi bir Schufa notu hem de iyi bir Findeks kredi notu gerekebilir. Hatırlatmak istediğimiz bir diğer konuysa, Almanyada yaşayanların içinden daha evvel Türkiye’de kredi kullanmamış kimselerin Findeks Kredi notu, muhtemelen orta seviyelerde çıkacaktır. Bunun sebebi, ödeme alışkanlıklarınızın ve borç durumunuzun sistem tarafından bilinmemesidir. Finkdes notunuzu bu link yardımıyla öğrenebilirsiniz. Schufa notunuzu öğrenmek isterseniz de, buraya tıklayabilirsiniz.


Almanyada yaşayanlar için konut kredisi kullanmak

Almanyada yaşayarak geçimini sağlayanlar, memleketlerinden bir ev almak için burada konut kredisine başvurabiliyorlar. Türkiye’den ev kredisine başvurarak mesken satın almak için bir diğer sebepse, kira gelirinin üstüne çok az bir miktar daha eklenerek konut kredisi taksitlerinin ödenebilecek olması. Buradaki önemli nokta, bankalar konut kredisi verirlerken, alacağnız evin ekspertizle belirlenmiş değerinin hepsine değil de, maksimum %75 ‘lik bir kısmına kredi veriyor olmaları. Türkiyede bankalar, hangi koşullar altında Almanyada yaşayanlar için konut kredisi sağlayabiliyorlar?

Almanyada yaşayıp da Türkiyede ev sahibi olmak isteyenlerin, konut kredisine ihtiyaç duymaları durumunda bankalar genel olarak aşağıda sayılan bilgi ve belgelere ihtiyaç duymaktadır.

 • Pasaport ya da Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
 • Aylık gelir belgesi (Bu belgenin yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi ve noter onaylı olması bekleniyor.)
 • Almanyada sahip olunan gelirin yattığı hesabın geriye dönük 3 aylık döküm
 • Almanyada sahip olunan kredi kartının ekstresi
 • Almanyada ikamet edilen adresin tercümeli hali
 • Türkiyede alınacak olan gayrimenkulün tapusu
 • Satın alınacak olan gayrimenkulün ekspertiz raporu (bu rapor bağımsız uzmanlarca belli bir ücret karşılığı tedarik edilebiliyor.)
 • Evli olmanız halinde eşinizin muvaffakatı (Evliyseniz konut kredisi kullanırken eşinizle banka şubesinde olmanız sizin yararınıza, sürecin daha hızlı olmasını sağlayacaktır.)

Son olarak, Türkiyedeki kredi faizlerini, Almanya kredi faizleri ile kolayca karşılaştırabilmeniz için, eniyikredi uzmanlarınca oluşturulmuş pratik hesaplama linklerinden aşağıda faydalanabilirsiniz. Bu linkler vasıtasıyla hem Türkiye’deki faiz oranlarını ve kredi masraflarını öğrenerek, Almanya kredi faizleri ve Almanya kredi kullanma masraflarıyla karşılaştırabilirsiniz.

Almanyada yaşayanlar için kredi


Yurt dışı kredilerle ilgili diğr bir yazımız:

Yurtdışında yaşayanlar için kredi         Gurbetçilere özel konut kredisi

Almanyada yaşayanlar için öne çıkan konut kredisi ürünleri:

Garanti Bankası Gurbetçi Mortgage                                ING Bank Gurbetçilere Mortgage


Almanyada yaşayanlar için kredi karşılaştırma linkleri:

100000 TL 84 ay konut kredisi karşılaştırma

100000 TL 120 ay konut kredisi karşılaştırma


Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
 1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
 2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
 3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
 4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
 5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
 6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
 7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
 8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
 9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
 10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.