kolayca hesaplayın, hızla kullanın

2016 En Ucuz İpotekli İhtiyaç Kredisi

2016 en ucuz ipotekli ihtiyaç kredisi çeşitleri, büyük miktarlarda nakit paraya ihtiyaç duyan kimseler için yine geçici bir kurtarıcı olacak. İpotekli ihtiyaç kredisi, bankaların kullanılacak kredi karşılığında ödemeyi garanti altına almak için sahip olunan bir konut ya da taşınmaz üzerinde ipotek tesis ettirerek kredi kullandırdıkları ihtiyaç kredisi türüdür. Taşınmaz üzerinde banka kendi lehine ipotek belirterek, o kredinin ödenmemesi durumunda anapara ve faiz alacağını risksiz bir yapıya sokmaktadır. İpotekli kredi faizleri, ipotekli ihtiyaç kredisi masrafları ve kullandırılma şekli, konut kredisi ürünleriyle benzerlik gösterir. Örneğin konut bedelinin tamamı için ipotekli kredi kullanamazsınız. Ayrıca konutya da diğer taşınmazların piyasa değerinin belirlenebilmesi için eksperlerce yapılan ekspertiz değerlendirmesi, konut ve hayat sigortaları, ipoteğin tapuya işletilmesi için ipotek tesis ücreti bu iki kredi türünün ortak kullanma maliyetleri arasında yer alır. Sene 2016 en ucuz ipotekli ihtiyaç kredisi hala bankaların en revaçta olan, en çok sorgulanan ürünlerinden olmaya devam ediyor.

2016 en ucuz ipotekli ihtiyaç kredisi


İpotek karşılığı ihtiyaç kredisi, bankaların özellikle iki durumda başvurdukları bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Bunlardan ilki, ihtiyaç kredisi müşterisinin çekmeyi talep ettiği kredi tutarı ile bankanın alacağı riskin yüksek olarak değerlendirildiği durumlar. Örneğin 20.000 TL ihtiyaç kredisi ve üstüne ihtiyaç duyulduğu durumlarda banka, müşterisinden bir taşınmazını teminat olarak göstermesini isteyebilir. Böylece teminatlı ihtiyaç kredisi sayesinde banka kredi riskini sıfırlayabilmektedir. 

Bankaların bir taşınmazı teminat olarak ipotek altına almayı seçtikleri ikinci bir durum ise, ihtiyaç kredisi müşterisinin Findeks kerdi notu (KKB notu) kredi vermeye elverişsiz olarak değerlendirdiği durumlar olabilmektedir. Finansal geçmiş çok iyi olmayan fakat ihtiyaç kredisi kullanma durumunda bulunan kimseler, bir taşınmazlarını ipotek ettirerek bazı durumlarda ihtiyaç duydukları krediye sahip olabilmektedirler.

Araç teminatlı ihtiyaç kredisi olur mu?


Araç teminatlı ihtiyaç kredisi uygulaması, bazı bankalar tarafından yapılmaktadır. Bu kredi türünde sistem, konut teminatlı ipotekli ihtiyaç kredisine oldukça benzemektedir. Araç teminatlı ihtiyaç kredisi, bankaya olan kredi borcunuza karşılık aracınızın ruhsatı üzerine banka tarafından rehin konulması ile kullandırılabilmektedir. Araç rehini karşılığı kredi kullanma masrafları, konut kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi masraflarına benzer özellikler taşımaktadır.  Taşınmazlara olduğu gibi, araçlara da değerlerini belirleyebilmek için bağımsız eksperler tarafından değer tespiti (ekspertiz) yaptırılmaktadır. Araç rehinli ihtiyaç kredisi ekspertiz raporuyla belirlenen araç değerine göre kullandırılmaktadır.
 
2016 En Ucuz İpotekli İhtiyaç Kredisi

2016 en ucuz ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi


2016 ne ucuz ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi gerçekleştirmeden, diğer bankaların rehinli kredi faiz oranları ve masraflarıyla karşılaştırmadan kredi kullanmaya karar vermek aile bütçeniz açısından yanlış sonuçlar doğurabilir. Eniyikredi.com sistemine kayıt olmuş bankaların ipotekli kredi ürünlerini sizin aradığınız kriterlere uygun olarak veri tabanından bilgisayarınızın ekranına getirir. Böylece en uygun 2016 ipotekli ihtiyaç kredisini bulmanızda size yardımcı olur.

2016 en ucuz ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi için pratik linkler


İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız


Sistemimizdeki bankalar:

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank      Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank      Burgan Bank           TEB                 Bank Pozitif  

Şekerbank                 Akbank 

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.