kolayca hesaplayın, hızla kullanın

2015 yılının en uygun ipotekli ihtiyaç kredisi

2015 yılının en uygun ipotekli ihtiyaç kredisi, Türkiye mali yapısı bu kadar sallantıda ve dengesizken nasıl bulunabilecek? İpotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları hangi banka tarafından en uygun seviye de açıklanıyor? Peki masraflar ne kadar makul ve uygun? Tüm bu soruların cevaplarını eniyikredi.com kredi arama motorunun yardımıyla öğrenebilirsiniz.

2015 yılının en uygun ipotekli ihtiyaç kredisi


2015 yılının en uygun ipotekli ihtiyaç kredisi ürününü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalardan ilki sanılacağı gibi ipotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranı değil. Faiz oranı elbette önemli, ama ipotekli ihtiyaç kredisi masrafları ile birlikte değerlendirmeden sadece faiz oranıyla kredi kullanma kararını vermek hata olabilir. Bildiğiniz gibi, ipotekli ihtiyaç kredisi, standart tüketici kredisi ile karşılayabileceğinizden daha büyük tutarlara ihtiyacınız olduğunda devreye giren bir kredi çeşidi. Belli bir limitin üstündeki kredi ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankanın kendisini, sahip olduğunuz taşınmazınızın üzerine koyduğu bir rehinle garantiye aldığı bir kredi kullandırma yöntemi.

İpotekli ihtiyaç kredisi 2015 masrafları


İpotekli ihtiyaç kredisi 2015 masrafları bakımından, standart ihtiyaç kredisi masraflarından ayırılırlar ve çok daha fazladır. Standart ihtiyaç kredilerinde masraflar, binde 5 oranındaki kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası prim bedellerinden oluşurlar. Teminatsız ihtiyaç kredisinde aslında bir teminat vardır. O da kredi kullanıcısına yapılan hayat sigortasıdır. İpotekli ihtiyaç kredisi masrafları arasındaysa konuttan kaynaklı ek masraflar oluşmaktadır. Bu farklı masraflardan ilki, ekspertiz ücretidir. Konut ekspertiz ücreti ne demek diye soracak olursanız eğer, kabaca bir sigorta eksperinin üzerinde rehin koyduracağınız gayri menkule gelerek, o gayri menkulün  satış bedelini belirlemesidir.

Bankalar tarafında alınan bir diğer ipotekli ihtiyaç kredisi masrafı da, ipotek tesis ücretidir. Tapuya banka lehine rehin vermek için alınan bu paranın yanında, taşınmazının başına bir şey gelmemesi için yapılan sigorta primleri de masraf kalemleri içerisinde yer alabilir. Bu sigorta masrafları zorunlu DASK ve Konut Sigortası primlerini de kapsayabilir.

Burada yeri gelmişken, bazı bankalar tarafından uygulanan başka tür bir rehinli kredi yönteminden de bahsedelim. Sahip olduğunuz aracınız, eğer gerekli koşulları sağlıyorsa, teminat olarak gösterilerek de ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Başta Vakıfbank tarafından sunulan ve Araç Rehni Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi adı verilen bu kredi ürünü için bazı bankalar, ekspertiz ücreti talep edebiliyorlar.

En uygun ipotekli ihtiyaç kredisini bulmak için karşılaştırma yapma


En uygun ipotekli ihtiyaç kredisi ürününü, bankalarca sunulan krediler içinde 2015 rakamlarıyla karşılaştırarak bulmak için, sizin için geliştirmiş olduğumuz sistemimizden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, yukarıdaki boş alana, kullanmayı istediğiniz ipotekli ihtiyaç kredisi tutarını girip, geri ödeme vadesini seçtikten sonra kredi türü olarak İpotekli ihtiyaç Kredisini belirleyip hesapla kısmına tıklamak. Bu aşamadan sonra, sistemimize kayıt olmuş banka ürünleri vade sonu maliyet tutarlarına göre ekranınıza listelenir. Böylece siz de, 2015 yılının en uygun ipotekli ihtiyaç kredisi ürününü bulmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Aşağıda bulunan hızlı kredi hesaplama linklerinden faydalanarak, pratik karşılaştırma işlemi yapabilirsiniz.


Ayrıca ilginizi çekebilecek yazılarımız

En uygun kredi kampanyaları               En uygun bayram kredisi

En uygun ihtiyaç kredisi 2015              En uygun banka kredileri

Bankalar

Garanti Bankası     Finansbank     Denizbank

Vakıfbank                Fibabanka        Odeabank

İş Bankası                HSBC Bank     Halkbank

Burgan Bank           TEB                   Bank Pozitif

            Şekerbank              Akbank

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.