kolayca hesaplayın, hızla kullanın

2015 oranlarıyla konut kredisi hesaplaması

2015 oranlarıyla konut kredisi hesaplama işlemi, kredi tüketicilerinin bu sene içindeki en çok gerçekleştirdikleri işlemler arasında yer alıyor. Onlarca toplu konut, site inşaat projesinin televizyonlardaki reklamlarının eksik olmadığı günümüzde, konut kredisi hesaplaması yapmak olağan bir ihtiyaç halini aldı. Tabii bu kredi hesaplama işlemini yapmak için, doğru sonucu almak için 2015 güncel konut kredisi faiz oranlarını bilmek kadar, konut kredisi masraf yapılarına da hakim olmak önem kazanıyor.
 

2015 oranlarıyla konut kredisi hesaplaması

 
2015 oranlarıyla konut kredisi hesaplaması sonucunu doğru öğrenebilmek için yukarıda da değindiğimiz gibi konut kredisi faiz oranlarının doğru bilinmesi tam olarak yeterli değil. Bankaların konut kredisi masrafları neler? Bu konu hakkında da fikir sahibi olmak, en doğru konut kredisinin seçilmesi için anahtar detaylar arasında yer alıyor. Örneğin, bazı bankaların komisyon oranı olarak adlandırdıkları bir masraf kalemi bulunuyor. Bu oran arttıkça ödeyeceğiniz konut kredisi taksitini düşürebilmek mümkün oluyor. Fakat bu komisyon oranının miktarına göre, 2015 oranlarıyla konut kredisi kullanma maliyetleriniz artış gösteriyor. Bunların yanında, banka eksperinin gelip, satın almayı planladığınız ev için bir “eder” belirlemesi yani ekspertiz yapması gerekiyor. Bu hizmetin, Konut kredisiyle satın almayı düşündüğünüz evin büyüklüğüne göre, değişen bir nakit karşılığı var. Bu karşılıksa, konut kredisi kullandırma maliyetinize negatif yönde yansıyor. İpotek tesis etmek de paralı. Ömrünüz yetti, aldığınız konut kredisini geri ödeyebildiniz. Bu sefer, tapudan ipotek kaydını kaldırtmak için gereken İpotek Fek yazısı için de ayrıca bir para ödeyeceğinizi burada belirtmeliyiz.
 

Konut kredisi hesaplama ve sigortalama işlemi

 
Konut kredisi hesaplama işlemini eniyikredi.com sistemi aracılığıyla gerçekleştirdiğinizde, konut kredisi 2015 faiz oranlarıyla ödeyeceğiniz taksitler hesaplanırken çıkan sonuca, bankalar tarafından açıklanan genel kredi kullandırm masrafları da dahil edilir. Sigorta tutarları da bu masraf toplamının içinde yer alır. Diğer yandan, konut kredisi kullanma esnasında yapılan sigorta poliçesinin bankadan yaptırılmak zorunda olup olmadığına dair bir tartışmanın  olduğunu hatırlatalım. Eğer zaten çalıştığınız bir sigorta acentesi varsa, konut kredisi sigorta işlemi hakkında detaylı bir bilgi almanızı önerebiliriz. Böylece en uygun konut kredisi tutarını, daha doğrusu en uygun  konut kredisi taksit tutarını ve en uygun konut kredisi masraf tutarını yakalayabilmeniz mümkün olabilir.
 

Konut kredisi hesaplama işlemi için eniyikredi.com sistemini kullanma

 
2015 oranlarıyla konut kredisi hesaplaması yaptırmak için, sistemimizden faydalanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu sayfanın yukarında bulunan alana, kullanmayı istediğiniz konut kredisi tutarını girin. Daha sonra kullanmayı istediğiniz konut kredisi vadesini seçtikten sonra, kredi türü olarak “konut kredisi” seçeneğini işaretleyin ve hesapla sekmesine basın. Bu aşamadan sonra açılan sayfada, 2015 konut kredisi faiz oranlarına göre hesaplanmış taksitler ekranınızda listelenecektir. Satır sonlarındaysa, bu konut kredisinin toplam maliyetini görebilirsiniz. Böylece 2015 en uygun konut kredisi veren bankayı seçme şansınız artacaktır.

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.