kolayca hesaplayın, hızla kullanın

2015 ihtiyaç kredisi faiz oranları

2015 ihtiyaç kredisi faiz oranları geçen sene olduğu gibi bu sene de standart bir çizgide takip edemeyeceğe benzer. Hatırlayacağınız gibi geçen sene yıl başında ihtiyaç kredisi faiz oranları banklar tarafından oldukça yüksek oranlarda açıklanırken, yılın ortasının gelmesiyle birlikte anca düşme eğilimine girmişti. 2015 ihtiyaç kredisi faiz oranları nasıl seyredecek hep beraber takip edeceğiz.

2015 ihtiyaç kredisi faiz oranları genel seçimlerden etkilenir mi?


2015 ihtiyaç kredisi faiz oranları bu yıl gerçekleştirilecek Türkiye genel seçimlerinden nasıl etkilenecek bunu da öngörmek gerekiyor. Merkez Bankası Para Politikaları Kurulunun bu konuda vereceği kararlar çok önemli. Hükümet, özellikle Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, faiz seviyelerinin çok yüksek mertebelerde oluşturulduğunu, Merkez Bankasının bu faiz oranlarını daha düşük seviyelere çekmesinin artık bir zorunluluk olduğunu defalarca açıklamıştı. Hatta eski başbakan yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK toplantısında bu faiz oranlarını, başbakanlığı dönemindeki başarısız olduğu konulardan biri olarak dile getirmişti. Hükümet, kredi faiz oranlarının düşük seviyelerde olmasının, yatırım kararlarını vermede yatırımcıların önünü açacağını ve onları teşvik edeceğini iddia ediyor.

Biz her ne kadar, 2015 ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yatırım için takip etmiyor olsak da, elbette ki Merkez Bankası Para Politikaları Kurulunun düşük faiz açıklaması tüketici kredilerini de olumlu yönde etkileyeceği için bu konuya oldukça önem veriyoruz. 

İhtiyaç kredisi faiz oranları kadar ihtiyaç kredisi masrafları da önemli


İhtiyaç kredisi faiz oranları, aldığınız borcun esas maliyetini belirlese de, bankalar tarafından belirlenen ve sizden istenen masraf adı altındaki giderler azımsanmayacak ölçüdeler. İhtiyaç kredisi için dosya masrafı, komisyon, sigorta poliçeleri. Hatta bazı banklar istihbarat ücreti adı altında bile ekstra para almaya çalışıyorlar. Bu karmaşık kredi masraf yapısını görebilmek ve en uygun faiz oranını bulabilmek için iyi bir araştırma gerekiyor. En ucuz ihtiyaç kredisi hangi banka tarafından veriliyor? Bunu öğrenmek için bu araştırma şart gibi gözüküyor.

İhtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırarak en uygun krediyi bulma


2015 ihtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırmak ve bu kredilerin kullanma masrafları hakkında bilgiye sahip olmak için sistemimizden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, yukarıdaki ilgili alana ne kadar tüketici kredisine ihtiyacınız varsa, o tutarı girmek. Daha sonra ihtiyaç kredisi vadesini seçip, hesapla sekmesine tıklamak. Bu işlemden sonra açılan sayfada, istediğiniz özellikteki ihtiyaç kredileri, vadelerinin sonundaki toplam bedelleri dikkate alınarak dizilecektir. Böylece siz de, en 2015 faiz oranlarıyla en uygun ihtiyaç kredisini seçmeye bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Aşağıda yer alan, ekibimiz tarafından hazırlanmış hızlı kredi hesaplama linklerinden faydalanarak da ihtiyaç kredisi karşılaştırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.