kolayca hesaplayın, hızla kullanın

15000 TL İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Faiz Ödenir?

15000 TL ihtiyaç kredisine ne kadar faiz ödenir? Bu soru, eniyikredi arama motoru sistemini kullanan ziyaretçilerimiz tarafından en çok aranan ihtiyaç kredilerinin başında yer alıyor. Elinizde olmayan sebeplerle bütçenizde bir açık oldu ve 15000 TL krediye ihtiyacınız var ya da yatırım yapmak istiyorsunuz ama başlangıç sermayesi olan 15000 TL’yi o an çıkaramadınız ve ihtiyaç kredisine ihtiyaç duydunuz.  Biz de bu yazımızla, 15000 TL ihtiyaç kredisine ne kadar faiz ödenir ve bu ihtiyaç kredisinin masrafları neye göre değişme gösterir açıklamak istiyoruz.

15000 TL ihtiyaç kredisine ne kadar faiz ödenir? Bu kredi için katlanılan masraf ne kadar olur?


15000 TL ihtiyaç kredisine ne kadar faiz ödeyeceğinizin yanıtını vermeden önce, kredi masraflarını üzerinden durmak istiyoruz. İhtiyaç kredisi masraflarının içinde yer alan dosya masrafı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından verilen bir kararla, kredi ana para tutarının binde 5’ini geçmeyecek şekilde, kredi müşterilerinden tahsil edilebiliyor. Bu da, yeni adı kredi tahsis ücreti olan bu masraf için 15000 TL ihtiyaç kredisi kullandığınızda en fazla 75 TL ödeyeceğiniz anlamına geliyor.

15000 TL ihtiyaç kredisi kullanacağınızda masraflar içinde yer alan bir diğer kalemse, Hayat Sigortası Primidir. Bu prim, bankaların ihtiyaç kredisi hesaplama tablolarında genelde, 30 yaşındaki bir bireye göre hesaplanır ve yıllıktır. Yani bu primi ne kadar ödeyeceğiniz, yaşınıza bağlıdır. Eğer 30 yaşında olduğunuzu varsayarsak bu tutar, 30 TL – 50 TL arasında bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir.

15000 TL sıfır faizli kredi ürününde faiz ödenmez mi?


Bankalar tarafından açıklanan sıfır faizli kredi kampanyaları seçilerek, 15000 TL kredi kullanıldığında, gerçekten faiz ödenmiyor mu? Aslında bu sorunun yanıtı tamamen size kalmış. Genel olarak sıfır faizli ihtiyaç kredisi için masraflar, yukarıda da değindiğimiz gibi binde 5 kredi tahsis ücretinden ve hayat sigortası priminden oluşur. Bu noktadan sonra sıfır faizli kredi dendiğinde, Halkbank Sıfır Faizli Kredi ürününde olduğu gibi ihtiyaç kredisi üzerinden alınan komisyon masrafı devreye giriyor. Sıfır faizli ihtiyaç kredisi vadesine göre değişen komisyon oranlarının geçerli olması, vade bitiminde alınacak toplam faizi vade bağında ödeyeceğiniz gibi bir intiba bırakıyor. Bu aşamada, faiz mi yoksa komisyon mu kararını sizin vermeniz daha doğru olacaktır.

İstediğiniz tutardaki ihtiyaç kredisini sistemimizde hesaplatın, karşılaştırın


Eniyikredi sistemi size, istediğiniz özellikteki kredileri hesaplatarak bir arada görme avantajını sağlar. Örneğin, 15000 TL ihtiyaç kredisine ne kadar faiz ödeyeceğinizi merak ettiğinizde yapmanız gereken şey, yukarıdaki boş alana 15000 yazdıktan sonra, bu parayı geri ödemeyi planladığınız süreyi işaretlemek ve hesapla sekmesine tıklamak. Bu aşamadan sonra, 15000 TL ihtiyaç kredisi için ne kadar taksit ne kadar faiz ödeyeceğinizi ve masraflarını gösteren tablo ekranınızda olacaktır. 
15000-tl-ihtiyac-kredisine-ne-kadar-faiz-odenir

Aşağıda, eniyikredi tarafından hazırlanmış hızlı hesaplama linklerini kullanarak, 15000 TL için ne kadar faiz ve taksit ödeyeceğinizi hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Lütfen mesajınızı yanıtlayabilmemiz için geçerli bir e-posta adresi girin. Göndereceğiniz mesaj, kredi başvurusu niteliği taşımayacaktır.

adınız, soyadınız e-posta adresiniz mesajınız kapat mesajı gönder

Mesajınız bize ulaştı!

İlginiz için teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa sürede mesajınızı yanıtlayacağız.

kapat
eniyikredi kullanıcı sözleşmesi
  1. eniyikredi, kullanıcılarını Türkiye'de hizmet veren banka ve finans kuruluşlarının kredi ürünleri hakkında bilgilendiren ve kullanıcılar tarafından yapılan kredi başvurularını bu kuruluşlara ileten bir internet hizmetidir.
  2. eniyikredi, kullanıcıların verdikleri bilgileri, kredi ürünleri sunan banka ve finans kuruluşları dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacaktır.
  3. eniyikredi'nin Kredi Alarmı servisine abone olan kullanıcı, eniyikredi tarafından gönderilen, banka ve finans kuruluşlarının ürünleri hakkında bilgi ve tanıtımlar içeren e-posta ve SMS gibi iletileri almayı kabul etmiş sayılır. Kullancı; eniyikredi'de yayınlanan linkler sebebi ile eniyikredi'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  4. eniyikredi, Kredi Alarmı hizmetine abone olan kullanıcılara kendi belirlediği sıklıkta bildirim yapacaktır.
  5. Kullanıcılar Kredi Alarmı abonelik formuna girdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan etmiş sayılırlar.
  6. Kullanıcılar, site içeriğinde verecekleri bilgilerin doğru olacağını kabul etmiş oldukları gibi; vermiş oldukları bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini güncellemekten sorumludurlar. Bilgilerin değişmesi sebebiyle ortaya çıkabilecek durumlarda eniyikredi sorumluluk kabul etmez.
  7. eniyikredi, kullanıcılarına bildirim yapmaksızın Kredi Alarmı hizmetinin ve üçüncü kişiler tarafından sağlanan/sağlanmasına aracılık edilen hizmetlerin ayrıntılarını ve kapsamını değiştirebilir veya hizmetleri sonlandırabilir.
  8. Kullanıcılar Kredi Alarmı hizmetine olan aboneliklerini istedikleri zaman sonlandırabilir. eniyikredi, kayıt sırasında kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine aboneliğin sonlandırılabilmesi için gerekli olan bağlantıyı (linki) gönderecektir. eniyikredi bu e-postanın kullanıcıya ulaşmaması, ya da kullanıcı tarafından yitirilmesi halinde oluşabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
  9. eniyikredi, iş bu sözleşme ile kullanıcı kredi taleplerini banka ve finans kuruluşlarına iletmek dışında bir yükümlülük taahhüt etmemektedir. Kullanıcı, eniyikredi tarafından sağlanan içerik sebebi ile; banka ve finans kuruluşlarının kredi faizleri, masraf, komisyon, BSMV ve her ne ad adı altında olursa olsun yapmış olduğu değişikliklerden eniyikredi'nin sorumlu olmadığını bildiğini ve iş bu meblağlardaki farklılıklar sebebi ile uğrayacağı menfi, müspet zarar, yoksun kalınan kar ve her ne ad adı altında olursa olsun tazminat ve zararlarından eniyikredi'nin sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı banka ve finans kuruluşlarının en düşük faiz oranı, masraf, komisyon ve benzerinin Eniyikredi.com vasıtasıyla sağlanmadığını kabul etmiştir.
  10. Uyuşmazlık halinde İstanbul mahkemelerinin münhasır yetkili olduğu işbu sözleşme eniyikredi ve kullanıcı tarafından karşılıklı okunup kabul edilmiş, kabul edildiği anda yürürlüğe girmiştir.
kapat
eniyikredi hakkında

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının sundukları kredi seçeneklerini sizin için karşılaştıran ve en uygun kredi seçeneklerini gösteren ücretsiz bir servistir. eniyikredi'yi kullanarak almak istediğiniz kredi miktarı için en uygun geri ödeme seçeneklerini sunan bankayı kolayca bulabilirsiniz.

Burada kredi seçeneklerini karşılaştırabilir ve almak istediğiniz kredi miktarına göre aylık geri ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Herhangi bir kredi türünde hesaplama yaptığınızda, tüm banka ve finans kuruluşlarının sunduğu seçenekler ayrı ayrı hesaplanır ve bir tabloda gösterilir.

eniyikredi, banka ve finans kuruluşlarının kredi seçeneklerini objektif şekilde tanıtır. Banka ve finans kuruluşları, web sitesi üzerinde yer alan çeşitli alanlara reklam verebilirler.

kapat

başvurunuzu aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz.

kredi başvurusu
adınız soyadınız e-posta adresiniz cep telefonu numaranız ( iptal ) devam et
* Sonraki adımda bankanın başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.